Modele shtepi te lyera

Posted on by

Me mbërritjen e stinës së pranverës, dëshira për të rinovuar shtëpinë duket të jetë më e fuqishme. Sidomos Kur arredimi është përcaktuar, fokusi është në ngjyrën e mureve: t`i ndryshosh, në të Vërtetë, është një mënyrë Ekonomike dhe efektive për t`i dhënë mjedisit të, më shumë në përputhje me kohët. Kur transferohemi ne një apartament te ri APO dëshirojmë te rinovojnë ambientin jemi ne kërkim te ideve për te Lyer muret e shtëpisë. Ne Fakt për te ndryshuar pamjen e një Vendi është e nevojshme te filloni pikërisht nga muret sidomos Kur kërkoni diçka ndryshe se e bardha e zakonshme. Ja DISA IDE nga te cilat Mund te merrni frymëzim për te Lyer muret e shtëpisë. Un e Doni vajin e gjelbër? Përgatituni për Arcadia Disenjatorët e enterierit propozojnë që ta braktisni idenë e ngjyrës së bardhë të mureve ose së Paku një mur në dhomën e ditës APO në dhomën e gjumit ose në ndonjë Lokal tjetër ta ngjyrosni me nuancë të butë Pasteli të ngjyrës së gjelbër , të kaltër, të hirtë APO madje Edhe ngjyrë vjollce. Përveç marrjes në konsideratë të dimensioneve të dhomave individuale, funksionin e Tyre dhe ndriçimin natyror, zgjedhja e ngjyrës për muret Gjithashtu përfshin Trendet e momentit. Muret me efekt sfungjer dukeshin se Kishin kaluar nga Moda por akoma dhe sot Kjo Teknik krijon drite hije te bukura. Siç ndodh shpesh për ngjyrat që Mund të quajmë hibride, që Mund të vendosen midis të verdhës dhe gjelbërtës, dhe aplikimi në Mure Mund të MOS jetë shumë i lehtë. Kush është në kërkim të një tonaliteti që NUK Kalon PA u vënë re, Mund të zgjedhë pikërisht këtë ngjyrë. Kur ngjyra beige takon ngjyrën e rërës Përsa i përket ngjyrave të mesme, 2018 duhet të jetë viti i një ngjyre e CILA ndodhet midis beige dhe rërës. Përdorimi i kësaj ngjyre Mund të përhapet shumë për shkak të kapacitetit që AJO ka në përshatje me stile të ndryshme. Gati për Rosa floraison Dahlia? Plot jetë dhe emplois dhe JO Shume larg efektit fluoreshent.

I përdorur në Mure, ngjyra rozë Blooming Dahlia JEP një pamje të freskët, dhe të lehtë për Errësira dhomën. Mund të jetë një nga zbulimet e 2018? Veni Bast që po. Adresa juaj email s`do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janě shënuar me një * NUK janě thjesht nuanca, por ATO ndikojnë APO plotësojnë stilin tuaj Personal për të dekoruar dhe dizajnuar Ambientet e dieushme të shtëpisë. Ngjyrat e mureve janě shumë të rëndësishme për të krijuar atmosferë./21media dëshironi që në shtëpinë tuaj të fusni freski pranverore dhe ajrosje, këtë Mund ta bëni Edhe me Vetëm DISA detaje në ngjyra Pasteli: me jastëkë zbukurimi, mbulesa, tavolina të Vogla ETJ. Duke zgjedhur te lyeni Vetëm një zone te dhomës dhe Duke lënë pjesën tjetër ne ngjyre te bardhe do te krijoni një efekt te këndshëm. Ngjyrat pastel, bordoja, ngjyra e gjelbër, rozë e trëndafilave dhe bezha janě ngjyrat që ekspertët e dekorimit të shtëpisë i rekomandojnë për këtë vit. Një tjetër Teknik MBase Edhe Kjo e dal nga Moda por Edhe sot ka nga ATA qe e preferojnë është aplikimi i bojës me pigment Metalik Duke i dhënë ambientit një pamje Antike por KY efekt është i përshtatshëm Vetëm për ATO qe Kane mobilise Antike APO klasike ne shtëpi.

Behet fjale për një nga tendencat me te përhapura ne Vitet e fundit për sa i përket lyerjes se mureve Duke i dhënë kështu një Shije personale ambientit. Dëshironi që shtëpia juaj të duket shumë moderne dhe që në të secili familjar të ndihet këndshëm? Me ardhjen e Vitit të RI duket sikur rritet dhe dëshira për të renovuar shtëpinë.

This entry was posted in 未分類.